Droni – nākotnes apsaimniekotāji!

Droni no militārās jomas sāk pāriet uz biznesu, sevišķi ‘iespiežoties’ mežsaimniecībā. Drons ir bezpilota lidaparāts UAV, kas sabiedrībā tiek izrunāts kā drons.

Droni ir viegli vadāmi, daudzpusīgi, ātri un lēti, tiem var iestatīt noteiktu maršrutu, ko tiem jānolido. Pa ceļam drons var arī fotografēt un uzņemt video.  Izmantojot dronus var pārraudzīt mežus, novērtēt situāciju mežā vai mežizstrādē, vērot jaunaudzes, dzīvnieku sugas un meža augus, meža postījumus. Ar dronu var pat kopt un stādīt mežus! Biznesā ar drona palīdzību tiek filmēti arī dažādi materiāli tālākām darbībām, piemēram, reklāmām, semināriem u.c. Lai gan dronu izcelsme bija paredzēta tikai militārajai jomai, tagad to izmantošana ir krasi paplašinājusies, ietverot biznesa, atpūtas un komerciālos nolūkus, kā arī zinātniskos pētījumus, ko var izmantot, piemēram, mežu glābšanai.

Droni spēj nodrošināt ļoti augstas izšķirtspējas attēlus vai datus, un tādu izšķirtspēju spēj nodrošināt vēl tikai uzņēmumi no lidmašīnas vai satelītiem.

Ir skaidrs, ka šos dronus var izmantot ne tikai datu vākšanai un materiālu uzņemšanai, bet arī aizsardzībai pret nelikumīgām darbībam. Citviet pasaulē ar droniem tiek pārraudzīti savvaļas dzīvnieki, mežu ugunsgrēki, malumedības un citas noziedzības.

 Mežsaimniecībā dronu palīdzība ir ļoti augstu novērtēta, dronus var izmantot ne tikai mežu mērīšanai, koku skaitīšanai, bet pat mežu atjaunošanai. Vietās, kur mežs ir nocirsts var izmantot dronus, lai novērtētu meža zuduma apmēru un palīdzētu izstrādāt meža atjaunošanas plānu. Ar drona starpniecību mežu var arī sēt ar speciālu kapsulu (piem., kūtsmēslu kapsulas) vai sēklu palīdzību.  Droni tiek izmantoti arī dzīvnieku skaitīšanai, aizsargājamo teritoriju patrulēšanai, augu izpētei. Tiesa, lai izmantotu dronu meža nozares vajadzībām, būs nepieciešama atbilstoša programmatūra. Neskatoties uz ierobežoto dronu lidojumu laiku, kas saistīts ar pašreizējo akumulatoru tehnoloģiju, tehnoloģija tikai turpina uzlaboties, un drīz droniem ļaus ilgāk noturēties lidojumā.

Droni ir jauna tehnoloģija, kuru biznesā varēs pielāgot jebkādām vajadzībām. Mežsaimniecībā droni noder kā reklāmas materiālu izstrādei, tā meža uzraudzīšanai, un pat stādīšanai. Drons ietaupa laiku un naudu, un meža nozarē nepieciešamie rezultāti ir ātrāk un precīzāk iegūstami. Droni mežsaimniecībā noteikti tiks aizvien vairāk izmantoti, jo situācijas mežā ir vieglāk konstatēt no gaisa nekā izstaigāt ar kājām, turklāt krietni samazinot laiku, jo ar dronu īsākā laika sprīdī var noteikt plašāku teritoriju.