Pilsētas mežsaimniecība

Arī pilsētās atrodas meži, koki un augi, un ir zināms, ka šie koki un meži sniedz būtisku labumu cilvēkiem. Mežsaimniecība ir attīstīta, lai uzlabotu mežus, atgriežot dzīvē tādas vietas, kuras vēl nesen neizskatījās spoži.

Pilsētu mežsaimniecība ir definēta kā koku populāciju stādīšana, uzturēšana, kopšana un aizsardzība pilsētas apstākļos. Koku esamība pilsētās ir būtiska pilsētas plānošanas un pilsētas infrastruktūras daļa. Pilsētās tiek veidoti un uzturēti parki un dārzi, kopti upju, ezeru krasti, uzlabotas promenādes, ierīkoti zaļie ceļi un pat uzstādītas vienkāršas stādu sānu koka kastes uz ielām. Tam visam nepieciešama stratēģiskā plānošana un kvalificēts darbaspēks.

Pilsētas mežsaimniecības ir “zaļa” un videi nekaitīga profesija, kas ietver dažādas pozīcijas, sākot no plānošanas, pilsētu koku stādīšanas un beidzot ar uzturēšanas darbiem. Pilsētas mežsaimniecības mērķis ir atjaunot, saglabāt un uzturēt ‘’zaļu’’ vidi pilsētas ietvaros, izplatot šīs zaļās zināšanas arī plašākai auditorijai. Šādiem darbiem tiek nodrošināts liels darbaspēks, kā arī piesaistīti kvalificēti profesionāļi, kas ir zinoši savas jomas speciālisti.

Pilsētu mežsaimniecība ir ļoti būtiska pilsētas sastāvdaļa, kuras mērķis ir palielināt un uzsvērt tās priekšrocības, ko cilvēkiem sniedz koki. Starp citu, paralēli zaļajai videi pilsētā, kas piešķir pilsētai īpašu šarmu, koku stādīšana palīdz arī, piemēram, absorbēt oglekli, radot vēl lielākus oglekļa ietaupījumus, atdzesējot apkārtējo vidi (karstā laikā), kas palīdz pat samazināt enerģijas izmaksas. Pareizi novietoti koki var dzesēt gaisu tāpat kā 10 istabas izmēra gaisa kondicionētāji, kas darbojas 20 stundas diennaktī, samazinot gaisa kondicionēšanas vajadzības par 30 procentiem. Apkaimē, kur ir vairāk koku lapotnes, gaisa kvalitāte uzlabojas par 15 procentiem, samazinot astmas biežumu un smagumu, īpaši maziem bērniem. Ar koku, krūmu, augu starpniecību tiek uzlabots ne tikai pilsētas vizuālais izskats, bet nodrošinātas arī īpašas pastaigu, atpūtas un izklaižu vietas.

Pilsētu mežsaimniecība ietver labāko apsaimniekošanas praksi, lai gūtu labumu no kokiem pilnā apmērā pilsētvidē. Kopā darot mēs varam padarīt šo pasauli labāku mums visiem. Saglabājot zaļu vidi pilsētās, audzējot spēcīgus mežus, īpaši lauku apvidos, gan cilvēku vēlmes, gan daudzu sugu vajadzības tiks uzklausītas un nodrošinātas.

Pasaulei vajag vairāk koku un veselīgu mežu, ja vēlamies risināt klimata pārmaiņas un izveidot apdzīvojamu pasauli nākamajām paaudzēm.